مقالات

روتختی مناسب برای تخت طلایی

روتختی مناسب برای تخت طلایی | کالای خواب بدروم

یکی از عوامل انتخاب خرید روتختی مناسب برای تخت طلایی، آگاهی از انتخاب رنگ درست و مشاهده مدل های مختلف روتختی می باشد. تمام رنگ های استفاده شده در روتختی ها، دارای انرژی می باشند. رنگ طلایی، رنگی گرم و اغوا کننده می باشد و یکی از بهترین انتخاب‌ ها برای رنگ اتاق‌ خواب به حساب می آید. همچنین افرادی که در اتاق‌ خواب‌ ­های زرد یا طلایی می ­‌خوابند، سریع‌ تر به خواب می‌ ­روند. پس خوش شانس هستید که تخت طلایی دارید. برای انتخاب و خرید روتختی مناسب برای تخت طلایی، نکاتی وجود دارد که کالای خواب بدروم این نکات را در این مقاله آورده است. 

تاثیر رنگ طلایی بر دکوراسیون

رنگ طلایی به عنوان رنگ فوق العاده گرم و قوی به حساب می آید. پس باید در انتخاب تناژ مناسب محیط دقت کنید. انتخاب مکمل های مناسب می تواند این رنگ را به رنگی شیک، لوکس، راحت و صمیمی تبدیل نماید. برای نگهداری ظاهر مدرن و کلاسیک روتختی در تخت طلایی، آن را با ترکیب رنگ مشکی ست کنید. این موضوع باعث تعادل رنگ طلایی شده و حس و حال بهتری را به اتاق خواب می دهد. همچنین باید در نظر داشت که این رنگ گرم در کنار رنگ های سردی همچون فیروزه ای، سبز و آبی آسمانی و تنالیته سفید و کرم، ترکیب جذابی را ایجاد می کند. اگر طرفدار سرویس های روتختی ساده هستید می توانید یک رنگ براق از تناژ ذکر شده برای روتختی خود انتخاب نمایید.

 

بنر مقاله راهنمای جامع خرید روتختی | کالای خواب بدروم

 

نمونه هایی از روتختی مناسب برای تخت طلایی

مدل های روتختی مناسب برای تخت طلایی | کالای خواب بدروم

ست طلایی مات برای اتاق خواب

مدل مشکی طلایی - روتختی مناسب برای تخت طلایی | کالای خواب بدروم

ست مشکی طلایی برای اتاق خواب

تخت طلایی با روتختی سفید - روتختی مناسب برای تخت طلایی | کالای خواب بدروم

تخت طلایی با روتختی سفید

روتختی سفید برای تخت طلایی - روتختی مناسب برای تخت طلایی | کالای خواب بدروم

روتختی سفید برای تخت طلایی

 

 مراحل انتخاب روتختی مناسب برای تخت طلایی

برای اینکه بتوانید روتختی مناسب برای تخت طلایی خود انتخاب نمایید، نیاز به مراحلی دارید که در این قسمت به آن ها پرداخته می شود.

مرحله اول انتخاب روتختی مناسب برای تخت طلایی : ساخت پالت رنگ

ساخت پالت رنگی، یکی از بهترین راه حل های انتخاب روتختی می باشد. شما می توانید با ۲ روش زیر، پالت مورد نظر خود را بسازید.

ساخت پالت رنگ بر اساس رنگ مورد علاقه

فرض کنید رنگ مورد علاقه شما قرمز است اما رنگ تخت شما سفید طلایی می باشد و دیوار اتاق خواب شما رنگ کرم دارد. در نتیجه پالت رنگی مناسب شما، ترکیبی از این ۳ رنگ و ۲ رنگ تکمیلی دیگر خواهد بود. فراموش نکنید که رنگ مورد علاقه شما یعنی قرمز به عنوان رنگ اصلی می باشد و رنگ‌ های دیگر به خنثی شدن تندی رنگ قرمز کمک می کنند.

بنر مقاله روتختی سه بعدی | کالای خواب بدروم

ساخت پالت رنگی بر اساس عکس مورد علاقه شما

این روش ساخت پالت با روش قبل متفاوت می باشد. این روش زمانی کاربرد دارد که از یک عکس خوشتان آمده است و دوست دارید از ترکیب رنگی آن استفاده نمایید. در صورتی که ست کردن روتختی با تخت خواب برایتان مهم می باشد، حتما رنگ تخت خود را در پالت ایجاد شده اضافه نمایید. 

برای ساخت پالت رنگی با هر ۲ روش بالا، می توانید از سایت های ایجاد پالت رنگی استفاده نمایید.

مرحله دوم انتخاب روتختی مناسب برای تخت طلایی : انتخاب بین روتختی تک رنگ یا طرح دار

یکی دیگر از مراحل موجود در انتخاب روتختی مناسب برای تخت، انتخاب شما درباره مدل های روتختی می باشد. به طور معمول روتختی ها به ۲ صورت ساده و طرح دار تولید می شوند. 

روتختی تک رنگ

روتختی تک رنگ به راحتی می‌ تواند اتاق شما را مثل اتاق‌ های یک هتل، شیک و ساده نمایش دهد. رنگ‌ های ساده و خنثی می‌ توانند اتاق خواب شما را به مکانی آرامش‌ بخش تبدیل کنند. برای جلوگیری از یکنواختی رنگ می‌ توانید از رنگ‌ های تیره‌ تر و روشن‌ تر از رنگ اصلی هم استفاده نمایید. برای روتختی های کلاسیک این مدل روتختی ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

روتختی طرح دار

روتختی‌ های طرح دار هم مزایای خاص خود را دارند. از رنگ های متنوع آن‌ ها می‌ توانید برای هماهنگی روتختی خود با دکور اتاق‌ خوابتان استفاده کنید. اگر از این سبک روتختی ها خوشتان می آید، می توانید طبق رنگ تخت طلایی خود روتختی مناسب آن را خریداری نمایید. نکته ویژه درباره خرید روتختی طرح دار این است که اگر رنگ های خیلی تند انتخاب کنید، می‌ توانید با کوسن های تک رنگ آن را خنثی نمایید. این رنگ ها معمولا به صورت رنگ ساده و مات تولید و ارائه می شوند.

سرویس روتختی یک نفره کلاسیک طوسی و بنفش | کالای خواب بدروم

سرویس روتختی یک نفره کلاسیک طوسی و بنفش

مرحله سوم انتخاب روتختی مناسب برای تخت طلایی : توجه به رنگ های مکمل و هم تناژ 

با استفاده از رنگ های مکمل و هم تناژ می‌ توانید روتختی خود را زیباتر کنید. از این رنگ‌ ها می‌ توانید برای هماهنگی عناصر روتختی خود استفاده نمایید. منظور از عناصر همراه روتختی می‌ تواند کوسن های تک رنگ یا طرح دار، پارچه‌ های مخصوص دور تخت، پرده‌ های دور تخت و بقیه موارد باشد. دلیل استفاده از این گزینه‌ ها در رنگ های مختلف می‌ تواند برای بیشتر نشان دادن یک رنگ خاص، یا تندتر و ملایم کردن رنگ اتاق باشد.

مرحله چهارم انتخاب روتختی مناسب برای تخت طلایی : کمک گرفتن از رنگ های تند

استفاده از رنگ های تند، باعث جذاب شدن تخت طلایی و اتاق خواب شما می شود. به خاطر داشته باشید که نمی توانید هر شب بالش خود را عوض کنید اما باز هم می توانید تزیینات و اکسسوری هایی را که دوست دارید به عناصر تزیینی اتاق بیافزایید. یک بالش با رنگ تند که به طور جداگانه از سرویس روتختی خریداری شده است می تواند بسیار مجلل باشد و رنگ متفاوتی نسبت به سایر اجزای روتختی ایجاد نماید. باید رنگی را از مجموعه روتختی خود انتخاب کنید و آن را به شیوه متفاوتی، برجسته نمایید. این کار معمولاً از طریق سایه ها یا طرح های مختلف انجام می شود.

سرویس روتختی یک نفره پسرانه قرمز

 

آیا روتختی بنفش مناسب تخت خواب مشکی با گل های طلایی است؟

در صورتی که تخت شما به رنگ مشکی – طلایی است، رنگ های سفید و کرم مناسب تخت خواب شما می باشد. برای تخت خواب های استیل یا کلاسیک، به دلیل طرح هایی که دارد، روتختی های ساده مناسب می باشد. این تخت خواب ها برعکس تختخواب های ساده هستند که به شما اجازه انتخاب هر مدل و رنگ روتختی را می دهند. پس روتختی بنفش مناسب تخت خواب شما نمی باشد و انتخاب خوبی به حساب نمی آید. در صورتیکه تخت خواب شما به جای گل های طلایی، دارای گل های نقره ای باشند رنگ بنفش مناسب است. اگر شما به رنگ های تیره علاقه مند هستید می توانید از مشکی یا خاکستری به عنوان رنگ روتختی مناسب برای تخت طلایی خود استفاده کنید. البته می توانید از رنگ قهوه ای نیز به عنوان رنگ روتختی تخت خواب طلایی یا تخت خواب سفید نیز استفاده نمایید.

بنر مقاله د هنگام خرید روتختی به چه نکاتی توجه کنیم؟ | کالای خواب بدروم

چند روتختی مناسب برای تخت طلایی

به دلیل تنوع بسیار زیاد روتختی ها در بازار، انتخاب روتختی مناسب برای تخت طلایی بسیار دشوار می باشد. به همین منظور فروشگاه کالای خواب بدروم، روتختی های بسیار جذابی برای تخت های طلایی و دیگر تخت ها ارائه کرده است. این روتختی ها به صورت یک نفره و دونفره، روتختی دخترانه و روتختی پسرانه تولید و به فروش می رسند. در این قسمت می توانید این روتختی ها را مشاهده و در صورت نیاز آن ها را سفارش دهید.

روتختی مناسب برای تخت طلایی

سرویس روتختی مدرن طرح برگ

روتختی مناسب برای تخت طلایی

سرویس روتختی نقاشی کلاسیک

سرویس روتختی کلاسیک سبز و کرم

سرویس روتختی نقاشی سرخ پوستی

سرویس روتختی طرح خورشیدی کرم

سرویس روتختی طرح چهل تکه کرم

سرویس روتختی پوست ماری کرم

سرویس روتختی کلاسیک باروک مونا لیزا

روتختی مناسب برای تخت طلایی

سرویس روتختی کلاسیک باروک قرمز

سرویس روتختی کلاسیک باروک کرم

سرویس روتختی طرح کره زمین

سرویس روتختی طرح پروانه طلایی

سرویس روتختی طرح برگ طلایی

روتختی مناسب برای تخت طلایی

سرویس روتختی ورساچه طلایی

سرویس روتختی لویی ویتون طلایی

روتختی مناسب برای تخت طلایی

سرویس روتختی ورساچه سفید

 

سخن پایانی

رنگ طلایی یکی تناژ های رنگ زرد می باشد، که رنگ جذابی به حساب می آید. روشنایی و نشاط رنگ زرد در کنار خاکستری موجود در روتختی، حسی توأمان از سکون و حرکت به محیط خواب شما خواهد داد. به یاد داشته باشید از هر ترکیب رنگی که برای چیدمان خود استفاده می‌ کنید، معجزه رنگ‌ های متضاد را فراموش نکنید. رنگ‌ های بی‌ روح و خنثی را در کنار رنگ های شاد استفاده نمایید و از زیبایی دوچندان روتختی خود لذت ببرید. شاید بر این باور باشید که انتخاب روتختی مناسب برای تخت طلایی کار بسیار دشواری می باشد. با مطالعه نکات بیان شده درباره انتخاب روتختی مناسب برای تخت طلایی و مشاهده نمونه هایی از این روتختی ها، انتخاب برای شما آسان می شود. 

2 فکر در مورد “ روتختی مناسب برای تخت طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.